wyczarowane z drewna

 

Zabawki Pilch wspomagające ćwiczenia koncentracji

 
2015-07-31 11:22:42

Kłopoty z koncentracją są współcześnie jednym z najczęściej rozpoznawanych problemów u dzieci. Dzięki specjalnym ćwiczeniom oraz zabawom niwelowanie tej przypadłości można zacząć już w domu, podczas czasu spędzanego wspólnie z dzieckiem.

Świetnie nadadzą się do tego np. zabawki marki Pilch. Nie tylko pomogą Twojemu dziecku się skupić, lecz także rozwiną refleks oraz abstrakcyjne myślenie.

Kwadromania: jedna gra – wiele możliwości <– zobacz w sklepie

kwadromania

 

Kwadromania to tylko z pozoru zestaw zawierający niewielkie kolorowe płytki z przypisanymi liczbami. Dzięki dołączonym do zestawu propozycjom gier, Twoje dziecko będzie mogło układać kolorowe płytki na jeden dowolny spośród jedenastu zaproponowanych sposób. To jednak nie wszystko, możesz polecić młodemu graczowi ułożenie tabliczek w wybranej przez Ciebie konfiguracji, dotyczącej kolorów lub liczb. Ważne, abyś pamiętał, że tworzenie lub odtwarzanie układów jest jednym z podstawowych ćwiczeń polecanych przy problemach z koncentracją. Dodatkowo Twoja pociecha podszkoli umiejętność respektowania zasad, a dzięki samodzielnemu obmyślaniu nowych reguł i układów, poćwiczy również logiczne myślenie.

Bulik: złota rywalizacja <– zobacz w sklepie

bulik

Kolejną propozycją marki Pilch, która nie tylko będzie stymulowała umiejętność skupienia się, lecz także zręczność i refleks, jest Bulik. W prosty sposób łączy w sobie zalety gry sportowej i strategicznej. Każdy z zawodników musi w jak najkrótszym czasie przestrzelić żetony na połowę przeciwnika, równocześnie pozbywając się ze swojej połowy żetonów drugiego gracza. Bulik to świetna zabawa również dla rodziców. Potrafi zająć na wiele godzin, uczy przy tym zdrowej rywalizacji, myślenia strategicznego, a więc również koncentracji.

Bezpieczne memo: Zasady bezpieczeństwa i świetna pamięć <– zobacz w sklepie

memo

Jednymi z najczęściej polecanych ćwiczeń przy problemach z koncentracją są ćwiczenia pamięci. Dzięki zabawie w Bezpieczne Memo dodatkowo zapoznasz Twoją pociechę z podstawowym zasadami bezpieczeństwa. 32 drewniane płytki utrwalą poprawne zachowania oraz reakcje w sytuacjach zagrożenia życia. To połączenie zabawy z nauką zasad, od których nierzadko zależy życie naszych najbliższych. Memory polega na odnajdywaniu par takich samych obrazków. W przypadku Bezpiecznego Mema obrazki różnią się od siebie: jeden przedstawia prawidłowe zachowanie, drugi to, które zagraża bezpieczeństwu.

Domino obrazkowe: owocowe pary  <– zobacz w sklepie

domino obrazkowe

Rozwój spostrzegawczości, rozpoznawania symboli graficznych, logicznego myślenia oraz trening koncentracji to tylko niektóre korzyści płynące z zabawy Domino. Prosta i znana od wieków gra w wersji marki Pilch nie została pokryta standardowymi oczkami, tylko rysunkami smakowitych owoców, warzyw oraz zwierząt. Dzięki temu w Owocowe domino mogą grać również dzieci, które jeszcze nie potrafią liczyć. To świetna propozycja na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem, a korzyści płynące z zabawy w grę wymagającą sporo samodzielnego myślenia zaowocują bezcennymi umiejętnościami.

Mistrz logiki: logika i koncentracja <– zobacz w sklepie

mistrz logiki

Świetną grą przeznaczoną dla nieco starszych dzieci jest również Mistrz Logiki. Zabawa polega na jak najszybszym ustaleniu kodu, który został ułożony przez przeciwnika. W każdej rundzie gracz ma prawo ułożyć dowolną propozycję kodu z kolorowych żetonów. Przeciwnik wykorzystując specjalne kołki, podpowiada, które żetony są w dobrym miejscu, a które w złym. Mistrz Logiki to niezwykle ekscytująca i wciągająca gra, która zapewni rozrywkę i ćwiczenia umysłu również dorosłym graczom. Ponadto zagwarantuje trening logicznego i analitycznego myślenia podczas zdrowej rywalizacji. Gra polegająca na stopniowy odkrywaniu tajemnicy uczy również umiejętności skupienia na osiągnięciu celu oraz cierpliwości. Ze względu na ogromną ilość możliwych kombinacji kodu nie musisz się obawiać, że gra w Mistrza Logiki szybko się znudzi Twojemu dziecku.

Proste, naturalne zabawki marki Pilch zapewniają najmłodszym nie tylko zabawę, ale też naukę oraz rozwijanie niezwykle ważnych dla młodego człowieka umiejętności. W sytuacjach kiedy dziecko zaczyna objawiać problemy z koncentracją czy pamięcią, sięgnięcie po zabawki, które pomagają minimalizować takie problemy, jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem.

 

 
 
 
 
 

 

Copyright © Z.P.H. PILCH 1991-2014

 

 

 

?
?
F