wyczarowane z drewna

 

Magia drewnianych zabawek

 
2015-12-01 11:02:16

Okres szalonego kupowania prezentów zbliża się wielkimi krokami. Niejedno z nas spędzi wiele godzin na bezowocnym poszukiwaniu odpowiednich podarunków. Problemy sprawią nie tylko prezenty dla dorosłych, ale także dla dzieci. Wbrew pozorom nie jest łatwo dopasować upominek do wieku i charakteru, dlatego warto korzystać z uniwersalnych rozwiązań. W przypadku dzieci ponadczasowym, sprawiającym wiele radości prezentem zawsze będą drewniane zabawki.

Są wytrzymałe i bezpieczne

Jako jedną z najważniejszych zalet drewnianych zabawek należy wymienić trwałość. Drewno nie zmienia kształtu, nie kruszy się, nie blaknie. Klocki mogą wielokrotnie upadać na podłogę, dziecko może nimi o siebie uderzać, a one niezmiennie zachowują swoje kształty i strukturę. Ze wszystkich materiałów używanych do produkcji zabawek to właśnie drewno jest najbardziej bezpieczne i ekologiczne. W tym przypadku nie może być mowy o jakimkolwiek szkodliwym wpływie na dzieci oraz na środowisko. Wytrzymałość sprawia także, że drewniane zabawki stają się wielopokoleniowymi. Warto obdarować brzdąca klockami lub drewniana układanką, ponieważ zabawka zapewne posłuży nie tylko jemu, ale i jego młodszemu rodzeństwu.

dmuchajka_pilch

Pobudzają wyobraźnię

Proste zabawki wykonane z drewna ze względu na nieskomplikowane konstrukcje świetnie pobudzają kreatywność i ćwiczą wyobraźnię. Nie służą jedynie do bezmyślnego odtwarzania ruchów i zabawy według konkretnych zasad, nie sugerują także gotowych rozwiązań. Klocki mogą służyć do zabawy, a starszym dzieciom także do nauki pisania, liczenia, czy nawet poznawania tajemnic ułamków i podstaw geometrii. Możliwości w przypadku klocków i innych drewnianych zabawek są nieograniczone. Drewno świetnie stymuluje po kątem sensorycznym, jego struktura jest o wiele bardziej interesująca niż gładka, plastikowa powierzchnia zabawek.

 

Uczą i bawią

Zabawki drewniane są szczególnie polecane przez pedagogów. Mogą stanowić niezawodną pomoc naukową, a równocześnie być dla dziecka źródłem zabawy. Świetnym tego przykładem jest nasza Dmuchajka. Rodzice doskonale wiedzą jak ciężko jest nakłonić dziecko do wykonywania zalecanych ćwiczeń. Zupełnie inaczej jest kiedy ćwiczenia stają się zabawą, przestają męczyć, a nawet stają się przyjemnością.

 

Idealny prezent

Zamiast godzinami szukać perfekcyjnego prezentu pośród plastikowych, nierzadko szkodliwych zabawek, zachęcamy do obdarowywania najmłodszych drewnianymi zabawkami. Wśród nich można znaleźć coś dla dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać i dla tych, które alfabet opanowały już do perfekcji. Każda drewniana zabawka gwarantuje nie tylko masę świetnej zabawy, lecz także zdobycie nowych umiejętności i sporej dawki wiedzy. Uniwersalność sprawia, że drewniane klocki, domino czy puzzle okażą się prezentem na pewno trafionym.

banner_dolny2

 
 
 
 
 

 

Copyright © Z.P.H. PILCH 1991-2014

 

 

 

?
?
F