wyczarowane z drewna

 

Klocki Pilch na sztuki

 
2019-09-03 14:55:13

Klocki PILCH na sztuki

Potrzebujesz różnych pojedynczych klocków PILCH, aby tworzyć nowe konstrukcje? Tutaj znajdziesz klocki, które potrzebujesz. Buduj swoje własne projekty z coraz większej liczby klocków.

Do wyboru masz różne kształty:

 1. sześcian;
 2. prostopadłościan mały;
 3. prostopadłościan średni;
 4. prostopadłościan duży;
 5. walec mały;
 6. walec duży;
 7. prostopadłościan trójkątny mały;
 8. prostopadłościan trójkątny średni;
 9. prostopadłościan duży;
 10. most mały;
 11. most duży;

Zyskujesz wiele wartości edukacyjnych:

 • Klocki wykonane są z drewna bukowego pochodzącego z polskich upraw hodowlanych.
 • Klocki PILCH pobudzają kreatywne myślenie, symulują wyobraźnię oraz wpływają na rozwój kompetencji społecznych poprzez naukę współpracy. W trakcie budowania Twoje dzieci doskonalą zdolności manualne, ćwiczą koncentrację oraz skupienie.
 • Z klocków PILCH możesz zbudować: wieże, domy, mosty, pojazdy, drogi, abstrakcyjne konstrukcje i wiele innych. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni.
 • Klocki PILCH są idealne dla: szkół, przedszkoli, świetlic, sal zabaw oraz do zabawy w domu. Mogą stanowić pomoc dydaktyczną do nauki i zabawy dla dzieci od lat 3.
 • Klocki PILCH umożliwiają dzieciom konstruowanie budowli z ekologicznych i polskich drewnianych klocków.

Drewniane elementy są starannie wykonane z bezsękowego drewna bukowego wysokiej jakości, nie zawierają konserwantów i mają zaokrąglone kanty, a przez to są odpowiednie dla najważniejszych i najmłodszych członków naszych rodzin. Do barwienia drewna używane są wyłącznie farby ekologiczne.

Drewno jest materiałem bardzo przyjaznym dla najmłodszych konstruktorów. Drewniane klocki mają swoją charakterystyczną masę, teksturę i ciepły charakter, które pomagają poznawać świat, pobudzają kreatywność i wyrabiają zdolności manualne. Te cechy doceniane są przez rodziców i opiekunów małych miłośników układania konstrukcji.

Jako dorośli pamiętamy jeszcze jak wiele przyjemności dawała nam zabawa drewnianymi klockami, ale jednocześnie zastanawiamy się, czy dla współczesnych dzieci jest to rozrywka optymalna. Praktyka pokazuje, że w młodym wieku proste klocki drewniane są swoistą wprawką przed używaniem bardziej skomplikowanych i precyzyjnych zabawek. To właśnie minimalizm jest zaletą – brak drobnych elementów zapewnia bezpieczeństwo i utrudnia pogubienie części zestawu, gładkie ścianki chronią przed skaleczeniami i urazami, a możliwość łączenia klocków w dowolny sposób poprawia percepcję i nie wymusza odgórnie narzuconych schematów.

Drewniane klocki PILCH wykonywane są z drewna bukowego bardzo wysokiej jakości, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć oraz całkowicie bezpieczne dla dzieci.  Klocki drewniane PILCH to zdecydowanie jedna z ciekawszych propozycji, które warto brać pod uwagę, szukając dobrej zabawki konstrukcyjnej dla małych dzieci. Przypomnijmy sobie, jaką frajdę dawniej sprawiało nam budowanie konstrukcji z drewnianych klocków. Pod tym względem nic się bowiem nie zmieniło.

W czym tkwi klucz do popularności drewnianych klocków? Z pewnością w ich prostocie. Klocki z drewna nie wymagają zbyt dużo zróżnicowanych elementów, aby pobudzały wyobraźnie dziecka i dawały mu dużą dozę satysfakcji. Szczególnie zwracając uwagę na jego bezpieczeństwo, jak i prawidłowy rozwój mózgu. Dla dzieci to wspaniały pomysł na wdrożenie ich w początkowy etap edukacji, w którym mogą się zapoznać z podstawowymi wzorami, ale również nauczyć łączenia spójnych ze sobą elementów. Wszechstronny wybór klocków PILCH to trafiony prezent dla dziecka, który możesz mu podarować z okazji urodzin lub imienin. Cały wachlarz zróżnicowanych konstrukcji tylko czeka, aby je złożyć! Sprawdź sam, gdzie zaprowadzi Cię wyobraźnia!

Serdecznie zapraszamy, stwórz swój własny zestaw Klocków Pilch na sztuki !!!

 
 
 
 
 

 

Copyright © Z.P.H. PILCH 1991-2014

 

 

 

?
?
F