wyczarowane z drewna

 

Drewniane klocki – ponadczasowe, niezawodne i ekologiczne!

 
2015-11-04 11:05:20
Rodzice mając do wyboru ogromną ilość zabawek edukacyjnych, wciąż najchętniej wybierają drewniane klocki. Dlaczego? To ponadczasowa zabawka, która nie nudzi się w żadnym wieku i może służyć jako pomoc dydaktyczna zarówno w przedszkolu, jak i szkole. Klocki są wytrzymałe, wielofunkcyjne i w najlepszy sposób pobudzają wyobraźnię dziecka. Jeśli wciąż zastanawiasz się nad ich zakupem, przeczytaj jak wiele dobrego mogą przynieść Twojemu maluszkowi.

Rozwój emocjonalny

Na rozwój emocjonalny Twojego dziecka ma wpływ wiele czynników i wiele pośrednich umiejętności. Klocki w prosty i przyjemny sposób podniosą sprawność manualną Twojej pociechy. Najmłodsze dzieci zaczną od burzenia wież postawionych przez rodziców, starsze będą samodzielnie budowały rozległe, przestrzenne budowle. Dzięki konstruowaniu znacznie poprawi się także koncentracja oraz percepcja wzrokowa. Jeśli przy pomocy klocków zechcecie wspólnie odtwarzać popularne i znajome budowle, zagwarantujecie sobie także świetne ćwiczenie pamięci. Kiedy do zabawy zostanie wciągnięta większa grupa maluchów, Twoje dziecko podszkoli również umiejętności interpersonalne. Nauczy się dzielenia z innymi, współzawodnictwa oraz zasad zdrowej rywalizacji. DSC_6115

Umiejętności matematyczne

Klocki pomogą Twojemu dziecku rozwinąć i zdolności matematyczne. Zabawa drewnianymi bryłami nie tylko znakomicie wpłynie na jego spostrzegawczość, ale też rozwinie wyobraźnię przestrzenną, umiejętności konstruowania oraz planowania. Ze względu na różnorodność kształtów i kolorów zabawa klockami pozwoli zapoznać dziecko z podstawową wiedzą matematyczną, niezbędną do tworzenia zbiorów, dodawania i odejmowania, a w przyszłości także do nauki bardziej skomplikowanej geometrii.  

Przygotowanie do nauki

Zabawa klockami naturalnymi w przyjemny sposób rozwija zdolności manualne i przygotowuje dłonie dziecka do pisania. Dzięki kolorowym klockom dziecko zapozna się także z podstawową paletą barw i ich nazwami. Dzielenie się zabawką nauczy Twoją pociechę funkcjonowania w grupie. Powyższe umiejętności okażą się niezbędne podczas przygotowań do podjęcia nauki w szkole podstawowej.  

Postaw na ekologię

Ekologiczny wymiar klocków jest zaletą przekonującą przede wszystkim rodziców. Najwyższej klasy materiały są bezpieczne i gwarantują trwałość na długie lata. Są niezwykle wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i nie wywierają negatywnego wpływu na środowisko. Warto zwrócić także uwagę na końcową, ręczną obróbkę klocków. To dzięki niej Twoja pociecha nie jest zagrożona ostrymi kantami, odstającymi elementami czy drzazgami. Zadbaliśmy o bezpieczeństwo na każdym etapie produkcji. DSC_6128   Proponowane zabawy z użyciem klocków: Dzieci w wieku przedszkolnym:
  • Poproś dziecko, aby samodzielnie ułożyło budowlę z klocków i udawaj, że nie potrafisz zbudować takiej samej. Poproś, aby dziecko wytłumaczyło Ci dokładnie, jak masz to zrobić.
  • Rozsyp klocki i pogrupuj je razem z dzieckiem w zbiory zawierające identyczne elementy (w ten sposób otrzymasz podzbiory np. sześcianów lub prostopadłościanów).
  • Odrysuj kilka klocków na kartce w taki sposób, aby ich kształty nachodziły na siebie. Zadaniem dziecka jest odnalezienie wszystkich kształtów.
  Dzieci w wieku szkolnym:
  • Pobaw się z dzieckiem w dodawanie i odejmowanie klocków.
  • Wybierz najdłuższy klocek i cztery krótsze sześciany. Wytłumacz dziecku, na czym polega podział na ułamki. Połóż długiego klocka na podłodze i dobieraj do niego po kolei mniejsze klocki – najpierw ten, który stanowi ½ dużego klocka, potem stanowiący jego ¾.
  • Ułóż budowę z klocków. Stań razem z dzieckiem i obserwujcie ją z góry. Następnie spróbujcie narysować ją w taki sposób, jak wygląda z góry i z boku.
  banner_dolny2
 
 
 
 
 

 

Copyright © Z.P.H. PILCH 1991-2014

 

 

 

?
?
F