wyczarowane z drewna

 

Urodziny idealne

 
2015-11-25 11:03:55

Obecnie coraz modniejsze staje się urządzanie przyjęcia urodzinowego w specjalnych klubach dla dzieci czy salach zabaw, jednak nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Jeżeli solenizant ma już grupę ulubionych kolegów, to powinieneś wiedzieć, że wspólna zabawa to dla niego najlepszy prezent, bez względu na miejsce. Jeśli Twoja pociecha nie przepada za tłumami i zamieszaniem, lepiej niewielkie przyjęcie urządzić w domu.

Przygotowania

Musimy zdecydować czy chcemy zorganizować przyjęcie niespodziankę, czy chcemy zaangażować malca w organizację. Planowanie listy gości, menu, zabaw i ozdabianie domu będą dla niego świetną zabawą. Twoja pociecha bardziej niż chętnie weźmie udział we wszystkich przygotowaniach. Z drugiej strony zaskoczenie i radość z przyjęcia niespodzianki także może być ogromna. Decyzja nie jest prosta, lecz wspólna zabawa podczas planowania imprezy bardziej do nas przemawia. Solenizant zapewne zechce mieć prawo wyboru podawanych na przyjęciu potraw czy prowadzonych zabaw. Pozwól maluchowi wybrać smak tortu, jednak resztę przekąsek i napoje lepiej wybierz samodzielnie. W przeciwnym razie goście będą mieli do dyspozycji jedynie słodycze 😉

W przypadku nastolatków lepsze będzie wcześniej zaplanowane przyjęcie. Z pewnością jubilat zechce mieć wpływ na wszelkie elementy imprezy i w głównej mierze zorganizować ją samodzielnie. Ważne aby rodzice czuwali nad młodzieżą, jednak zanadto nie ingerowali w przebieg przyjęcia.

Zabawy

Jeżeli decydujesz się na zorganizowanie przyjęcia w domu, raczej nie licz na to, że dzieci, szczególnie przedszkolaki, same zorganizują sobie zabawę. Obecność osoby prowadzącej będzie niezbędna. Może to być jeden z rodziców, starsza siostra, czy animator wyszkolony specjalnie do prowadzenia tego typu imprez. W przypadku kiedy sam podejmiesz się roli wodzireja, pamiętaj, aby zróżnicować zabawy. Wśród nich powinny znaleźć się gry zespołowe, zabawy ruchowe i strategiczne. Najważniejsze by dobrać je do wieku uczestników. W przypadku przedszkolaków mogą to być zajęcia polegające na śpiewaniu, tańczeniu, rysowaniu czy układaniu klocków. Na przyjęciu dla uczniów szkoły podstawowej lepiej sprawdzą się konkursy i zabawy drużynowe, opierające się w dużej mierze na strategicznym, logicznym myśleniu. Gościom świetnie posłużą także tradycyjne gry planszowe.

Tor przeszkód

Dzieci w wieku przedszkolnym będą zachwycone mogąc się bawić przy pomocy Flippera Logopedycznego. To jedna z naszych propozycji która służy nie tylko do świetnej zabawy, ale też dobrze wpływa na rozwój mowy. Zaproponuj małym gościom by wspólnie ułożyli tor przeszkód, a następnie na czas przedmuchiwały piłeczkę do mety. Dzieci mogą także wykorzystać tę zabawkę do gry w kalambury, podczas której zamiast rysowania czy pokazywania prostych haseł, będą je układały na tablicy. Flipper daje wiele możliwości, a przy tym ma pozytywny wpływ na pracę mięśni ust, mięśni oddechowych czy umiejętność koncentracji.f5660472626b4448d730f213dcc9

Zabawa liczbami

Kwadromania to nasza propozycja, która pomoże zająć nieco starszych gości, dla których matematyka nie jest już tajemnicą. Ta zabawka edukacyjna łączy w sobie kolory, liczby i kształty. Może się opierać na wielu scenariuszach bazujących na działaniach matematycznych lub być zwykłą układanką. Pamiętaj, aby stopień trudności zadań dopasować do wieku graczy. Do Kwadromanii dołączyliśmy 11 propozycji gier, jednak możliwości są nieograniczone. Nowe zasady mogą tworzyć sami gracze. Kwadromania świetnie rozwija logiczne myślenie, koncentrację, pamięć bezpośrednią i oczywiście zdolności matematyczne.

Uroczyste zakończenie

Ważne jest także, aby uroczyście pożegnać gości i tym samym pokazać dzieciom, jak ważna była ich obecność na przyjęciu. Dobrym pomysłem jest podziękowanie za dobrą zabawę każdemu z osobna. Aby nieco osłodzić koniec imprezy, warto także wręczyć każdemu z gości drobny sodki upominek. To poprawi nieco humor opuszczających przyjęcie oraz pozostawi dobre wrażenie.

 

banner_dolny2

 
 
 
 
 

 

Copyright © Z.P.H. PILCH 1991-2014

 

 

 

?
?
F