wyczarowane z drewna

 

Są zabawki, dzięki którym Twoje dziecko pokocha język angielski!

 
2015-06-19 11:25:32

Jeśli chcesz ułatwić dziecku przyswajanie języka angielskiego, doskonałym pomysłem jest połączenie wyśmienitej zabawy z nauką. Gry planszowe są świetną bazą do nauczania zarówno nowych słówek, jak i zasad gramatycznych.

Opierają się na swobodnej rozmowie, nie męczą dziecka i nie narzucają twardych zasad, charakterystycznych dla zwyczajnych lekcji języka obcego.

Zabawki marki Pilch umożliwią nie tylko kreatywną zabawę, lecz również przyspieszą proces przyswajania języka obcego. Zaprojektowane wspólnie z zespołem pedagogów i psychologów ułatwiają nabywanie i utrwalanie wiedzy oraz zapewniają zabawę całej rodzinie. Zostały wykonane z wysokiej jakości, ekologicznych materiałów, dzięki czemu są bezpieczne, długotrwałe i solidne. Seria gier wspomagających naukę języka angielskiego została zaprojektowana wspólnie z doświadczonym lektorem języka angielskiego, specjalizującym się w pracy z najmłodszymi. Wspierają one nie tylko naukę języka, lecz również rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, wyobraźni oraz spostrzegawczości.

Niezwykłe domino

dominoes

Dominoes to tylko z pozoru zwyczajne domino. Jest niezwykle przydatnym narzędziem podczas przyswajania przez dziecko nowego słownictwa. Jest przeznaczone dla dzieci od piątego roku życia. Ogólne zasady nie różnią się od zasad popularnego domina, jednak zamiast tradycyjnych płytek z różną liczbą oczek, dopasowuje się angielskie nazwy zwierząt do ich – łatwych do rozpoznania – wizerunków. Dominoes jest świetną grą dla całej rodziny. Dzieci z łatwością przyswoją nowe nazwy, a rodzice utrwalą nabytą już wiedzę. Dodatkowo załączona “ściąga” pomoże czuwać nad właściwą wymową poszczególnych nazw. Ta gra nie tylko pomaga w nauce nowych słów, również wspiera rozwój:

 • spostrzegawczości i koordynacji ruchowej

 • zdolności manualnych

 • pamięci

 • kojarzenia obrazu z nazwą i zapisem literowym

Dodatkowy podział na zwierzęta dzikie i hodowlane znacznie ułatwi naukę. Dziecko dzięki poznaniu nazw zwierząt zyska dodatkową możliwość nazywania otaczającego go świata w drugim języku. Nowe słowa poznane dzięki tej zabawie pozwolą najmłodszym już wkrótce użyć ich do budowania dłuższych i poprawnych zdań.

Językowa składanka

twister

Question Twister to świetna pomoc dydaktyczna przeznaczona dla dzieci, które już opanowały podstawowe słownictwo w języku angielskim, a więc o średnio-zaawansowanej znajomości języka. Szczególnie przyda się tym dzieciom, które znają teoretyczną stronę angielskiej gramatyki, jednak wciąż mają problemy z zastosowaniem tej wiedzy w praktyce.

Gra polega na układaniu zdań z wylosowanych przez gracza drewnianych tabliczek z zapisanymi wyrazami. Można tu wprowadzić element rywalizacji i dać każdemu zawodnikowi określony czas na wykonanie zadania. Można też prowadzić zabawę swobodnie, bez wprowadzania ram czasowych. 100 tabliczek umożliwia ułożenie ogromnej ilości zdań, w tym szczególnie pytań. Jak się bowiem okazuje, właśnie podczas konstruowania pytań dzieci popełniają najwięcej błędów. Oprócz utrwalenia poprawnych konstrukcji gramatycznych Question Twister ułatwi:

 • rozpoznawanie części zdania i mowy

 • rozwój koncentracji uwagi i spostrzegawczości

 • stosowanie poprawnego szyku zdania

 • rozwój kreatywnego myślenia

 • pracę nad koordynacją wzrokowo-ruchową

Jest niezwykle przydatną pomocą dydaktyczną podczas zajęć szkolnych, lecz równie dobrze sprawdzi się jako motywacja do rozwijania umiejętności językowych w warunkach domowych. To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu dla całej rodziny. Pomaga w nauce języka osobom w każdym wieku, sprawdzi się również jako narzędzie do utrwalania wiedzy rodziców.

Angielska gaduła

chatter

Chatter natomiast sprawi, że dziecko z przyjemnością będzie szlifowało swobodne wypowiadanie się w języku angielskim. Gra planszowa jest swoistym przewodnikiem po rozmowie i w przyjemny sposób zachęca dzieci do wypowiadania się na dany temat. Ponadto utrwala i rozszerza zakres słownictwa w różnych dziedzinach. Nauczyciel lub rodzic może kierować grą i dostosować ją do poziomu wiedzy i umiejętności uczestników. Gra wprowadza element rywalizacji, uwielbiany przez dzieci w każdym wieku. Daje również każdemu graczowi możliwość wykazania się kreatywnością i ponadpodstawową znajomością języka. Chatter oprócz pokazania najmłodszym, że nauka języka może być niezwykle przyjemna, pozwala również:

 • rozwijać umiejętność swobodnego posługiwania się językiem angielskim

 • poszerzać zakres słownictwa

 • utrwalać i stosować w praktyce najważniejsze zasady gramatyczne

 • rozwijać wyobraźnię

Gra Chatter ma niezliczoną ilość wariantów. Za każdym razem można inaczej dobierać zestaw poleceń, dzięki czemu ta zabawa nigdy nie znudzi się twojemu dziecku. To również świetna metoda, aby spędzić czas wspólnie z dziećmi i zachęcić, nawet tych najbardziej nieśmiałych, do rozmawiania w obcym języku.

Zaproponowany przez nas zestaw zabawek językowych pozwoli Ci wpleść naukę do zabawy angażującej całą rodzinę. Ułatwi dziecku przyswajanie nowych informacji i sprawi, że język angielski okaże się niezwykle prosty i przyjemny w nauce.

Do 24 czerwca na zabawki, które pomagają w nauce języka angielskiego, dajemy 15% rabatu. Sprawdź teraz>>

 
 
 
 
 

 

Copyright © Z.P.H. PILCH 1991-2014

 

 

 

?
?
F