wyczarowane z drewna

 

Prezent dla nastolatka – misja specjalna

 
2015-12-18 10:54:24

Wybranie odpowiedniego podarunku dla starszego już dziecka to poważne wyzwanie. W świecie gadżetów i Internetu niełatwo nadążyć za trendami. Dodatkowo, trudno jest sprostać wymaganiom nastolatka i kupić coś, co naprawdę będzie sprawiało mu radość, a przy tym pozytywnie wpłynie na jego rozwój. Mamy jednak kilka sprytnych propozycji.

Wśród prezentów dla młodzieży prym wiodą sprzęt elektroniczny, gry, ubrania i kosmetyki. Zestawy kreatywne i zabawki edukacyjne niestety znajdują się na szarym końcu listy najczęściej wybieranych podarunków. Jednak wśród szerokiej gamy gier i zabawek marki Pilch znajduje się kilka pozycji, na które warto zwrócić uwagę wybierając prezent dla naszej dojrzewającej pociechy.

Z chemią na bakier

Przedmiotem szkolnym, który sprawia niemało kłopotów uczniom w każdym wieku jest, oprócz matematyki, chemia. Umysł ścisły bez problemu poradzi sobie ze skomplikowanymi wzorami, układami cząsteczek i tajemniczo brzmiącymi nazwami. Jednak jeśli Wasze dziecko skłania się raczej ku przedmiotom humanistycznym, warto podarować mu niezawodną pomoc naukową w postaci Chemicznego Memo. Nie dość, że pozwoli w przyjemny sposób przyswoić nowe informacje z tej dziedziny, to także pomoże utrwalić zdobytą wcześniej wiedzę. Gracze, jak w przypadku tradycyjnego memory, muszą odnaleźć dwa, pasujące do siebie elementy. Dzięki temu łatwiej zapamiętuje się trudne nazewnictwo i wiadomości na poziomie gimnazjalnym, gra świetnie także wpływa na pamięć oraz koncentrację.

Angielskie rozmówki

Jeśli Twoje dziecko lubi angielski, ale brakuje mu odwagi do prowadzenia swobodnych rozmów w tym języku, podaruj mu świetną grę towarzyską – English Eater – Chatter.

Gra poszerzy zakres słownictwa, utrwali podstawowe zasady gramatyczne oraz zachęci Twoją pociechę do konstruowania dłuższych wypowiedzi w danej tematyce. Świetnie sprawdzi się nie tylko jako prezent dla nastolatków. Przejrzysta forma i szeroki zakres tematyczny sprawią, że English Chatter zapewni ogromną radość także dorosłym graczom.

Klocki nie tylko dla dzieci

Długie, zimowe wieczory sprzyjają spędzaniu czasu w rodzinnym gronie. Warto więc rozważyć zakupienie prezentu, który sprawi radość wszystkim członkom rodziny. Drewniane klocki Dupla mogą służyć najmłodszym do budowania prostych czy przestrzennych konstrukcji, a nastolatkom i rodzicom do zbudowania, a potem zdemontowania popularnej wieży. W tej zabawie ważne jest, aby kierować się podstawowymi prawami fizyki oraz zręcznie wyjmować kolejne klocki z konstrukcji. Tak, aby pionowa prosta przechodząca przez środek ciężkości nie wyszła poza jej podstawę. Zabawa ta niezwykle szybko zyskała na popularności i rozpowszechniła się na całym świecie. Nic dziwnego, jest wciągająca, wymaga skupienia, gwarantuje świetną zabawę, a także element zaskoczenia. Wszak nie wiemy, który ruch sprawi, że misterna budowla runie.

Planując tegoroczne prezenty, warto zatrzymać się na chwilę i rozważyć zakup czegoś, co połączy naukę z zabawą będzie służyło całej rodzinie. Zabawki kreatywne, edukacyjne pozwolą odciągnąć uwagę Twojego dziecka od komputera. Umożliwią Wam spędzenie wspólnego czasu na zabawie, która, w przeciwieństwie do niektórych gier komputerowych, nie dezorientuje, nie uczy przemocy i nie wywołuje negatywnych emocji. Z drugiej strony gry i zabawki wykonane z ekologicznego drewna są trwałe i wytrzymałe, będą Wam służyły przez lata i z pewnością posłużą także wykorzystane przez młodsze rodzeństwo Waszego nastolatka.

banner_dolny2

 

 
 
 
 
 

 

Copyright © Z.P.H. PILCH 1991-2014

 

 

 

?
?
F