wyczarowane z drewna

 

Z językiem angielskim za pan brat!

 
2015-09-25 11:10:08

Nowelizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego wprowadziła język angielski do przedszkoli jako zajęcia obowiązkowe dla wszystkich pięciolatków. Dzięki edukacji od najmłodszych lat, dzieci oswajają się z obco brzmiącymi słowami i inną, niż w języku ojczystym, konstrukcją zdania. Dzięki temu znacznie szybciej opanowują ten język i nauka w późniejszych latach nie sprawia im większych trudności.

Sprytne połączenie nauki i zabawy

W przedszkolu nauka języka angielskiego przybiera formy zabawy, dzięki czemu maluchy chętniej i szybciej przyswajają nowe informacje. Zabawy ich nie męczą w związku z czym nie zniechęcają do dalszej nauki. Przedszkolak otoczony obcym językiem zaczyna go przyswajać w sposób naturalny i nie traktuje jako języka obcego.

 

Trudne początki gramatyki

Problemy niestety pojawiają się w trakcie edukacji szkolnej. Zostają wprowadzone pierwsze zasady gramatyczne, które niepotrzebnie utrudniają dotąd przyjemną naukę języka angielskiego. Zmuszanie do uczenia się abstrakcyjnych konstrukcji gramatycznych mocno zniechęca młodych uczniów. Na tym etapie edukacji zapomina się, że nauka języka angielskiego jest najbardziej efektywna na poziomie przyswajania nowego słownictwa, to też nie warto skupiać się wyłącznie na zasadach gramatycznych. Od znajomości słownictwa będzie właśnie zależało bogactwo językowe i swoboda wypowiedzi.

 

Bezcenna pomoc rodziców

Wiemy, że dzieci najszybciej uczą się języka obcego, kiedy są nim otaczane od najmłodszych lat. Rodzice, jeżeli tylko mają taką możliwość, czytają pociechom angielskie bajki i bawią się z nimi, używając jedynie tego języka. Jednak kiedy szkoła czy przedszkole przejmuje obowiązek edukowania, często zapominają o wspólnej nauce. A warto korzystać z tych metod nie tylko na początku przygody z językiem, lecz przez cały początkowy okres edukacji malucha. Szczególnie kiedy pierwszy kontakt z gramatyką zniechęci go do nauki . Wspólna zabawa nie tylko przywróci jego entuzjazm, lecz również poszerzy dotychczasową wiedzę.

English Eater – Question Twister to świetna zabawka edukacyjna, dzięki której dziecko utrwali zasady konstruowania zdań w języku angielskim. Bez sztywnych zasad uczonych na pamięć. Układanie wypowiedzi z ponad 100 słów zapisanych na drewnianych tabliczkach przyniesie lepsze efekty niż godziny spędzone nad książkami. Gra również pozytywnie wpłynie na umiejętności koncentracji, spostrzegawczość oraz koordynację ruchową.english-eater-questions-twister

Angielski gaduła

W przypadku kiedy nasza pociecha świetnie zna język od strony teoretycznej, jednak wstydzi się rozmawiać po angielsku świetnym rozwiązanie będzie wspólna zabawa w English Eater – Chatter. To rewelacyjna gra planszowa, która polega na omawianiu danego tematu lub wymienianiu słów związanych z wybraną tematyką. Wszystko zależy od pola, na którym zatrzyma się pionek. Tabliczki z tematami można oczywiście układać w dowolnej kolejności i w ten sposób urozmaicać każdą kolejną rozgrywkę. Chatter uzupełni słownictwo, w naturalny sposób utrwali zasady gramatyczne oraz co najważniejsze, rozwinie umiejętność swobodnego posługiwania się językiem.

 

Propozycje marki Pilch łączą naukę z zabawą i sprawiają, że dziecko w naturalny sposób zapamiętuje angielskie wyrazy i zwroty. Podczas zabawy samoistnie utrwalają całe konstrukcje, w tym gramatykę, bez dodatkowego “wykuwania” zasad. Tak samo, jak w przypadku języka ojczystego najważniejsze są słowa, które pozwalają dziecku “nazywać” świat.

banner_dolny2

 
 
 
 
 

 

Copyright © Z.P.H. PILCH 1991-2014

 

 

 

?
?
F