wyczarowane z drewna

 

Wspólne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia – ozdoby choinkowe

 
2015-12-09 10:56:30
Najlepszym sposobem na poczucie magii świąt są wspólne przygotowania. Nic tak nie zacieśnia więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi, jak wspólnie spędzony czas. Okres przedświąteczny jest wspaniałą okazją, by połączyć siły, wykorzystać kreatywność obu pokoleń i razem przygotować ozdoby świąteczne.

Łańcuchy z bibuły i papieru

Dzieci w wieku przedszkolnym będą miały ogromną frajdę z projektowania i wykonywania prostego łańcucha z papieru czy bibuły. Aby go stworzyć przygotujcie dwa paski bibuły o szerokości około 4 cm. Sklejcie pod kątem prostym końce, tak, by długie paski były ustawione wobec siebie prostopadle, a następnie naprzemiennie składajcie bibułę. Końcówki bibuły podklejcie i rozłóżcie łańcuch. Pierwsza ozdoba gotowa. 1 Łańcuch z papieru będzie się składał z wielu oczek, a zatem niezbędne będzie wcześniejsze przygotowanie co najmniej 20 pasków, wystarczy, że będą miały około 5 cm długości i 1 cm szerokości. Z pasków możecie uformować kółka, serduszka, łezki, co tylko Wam przyjdzie do głowy. Pamiętajcie jedynie, by przed sklejeniem przyłączyć nowy elementy do łańcucha.  

Sznurkowe bombki

Nieco starsze dzieci z pewnością zainteresuje wykonanie pięknych sznurkowych bombek. Wystarczą Wam małe baloniki, mocny klej i sznurek lub włóczka. Nadmuchaj baloniki do wielkości wymarzonej bombki, następnie owiń go sznurkiem i zanurz w miseczce z klejem. Możesz także najpierw zamoczyć sznurek w kleju, a dopiero potem obwiązać balon. Taką surową bombkę powieś na noc do wyschnięcia. Dla lepszego efektu możesz ją posypać brokatem. Kiedy klej już wyschnie delikatnie przebij balon i wyjmij go, a otrzymasz piękną ręcznie robioną bańkę.  

Ręcznie malowane ozdoby

Dzieci w każdym wieku z radością wykorzystają swoje talenty także podczas malowania bombek oraz ozdób wykonanych z masy solnej. Wystarczy, że przygotujesz farby plakatowe, pędzelek i bombki. Pozwól dzieciom zaszaleć i dowolnie wybrać motywy i wzory, którymi pokryją powierzchnie ozdób. Pamiętaj, że ręczne pomalowane bombki będą także niepowtarzalną pamiątką. Jeżeli Twoja pociecha jest zbyt mała, by samodzielnie stworzyć ozdoby, zanurz delikatnie jej dłoń lub małą stópkę w farbie, odbij na powierzchni bombki i dopisz aktualną datę. Będziesz mógł co roku podziwiać, jak Twoje dziecko rośnie i jak od najmłodszych lat pomagało w przygotowaniach przedświątecznych.  

Ekologiczne i ręcznie malowane

Rodzice cierpiący na brak czasu będą mogli wciągnąć swoje pociechy w twórcze przygotowania do świąt także przy pomocy gotowych zestawów, takich jak nasz Zestaw Kreatywny. Dziecko mając do dyspozycji 7 drewnianych zwierzątek ma za zadane ozdobić je, dodać im kolorów. Ten zestaw jest świetnym sposobem by odejść od standardowych ozdób i w tym roku zawiesić na choince kolorowego liska czy wiewiórkę. Będą się prezentowały nie gorzej niż bombki, a tworzenie ich przyniesie tyle samo radości, co wykonanie tradycyjnych ozdób. Zestaw można wykorzystać także do stworzenia świątecznej scenerii, jak na przykład stajenka, a później do zabawy w zwierzęcy teatrzyk. Zestaw Kreatywny świetnie sprawdzi się o każdej porze roku. zestaw kreatywny pilch W sieci znajdziesz niezliczoną ilość propozycji ozdób świątecznych wykonywanych wspólnie z dziećmi. Najmłodsze będą zachwycone prostym papierowym łańcuchem, małymi włóczkowymi pomponikami czy ozdobami wykonanymi z rolki papieru toaletowego. Starsze dzieci chętnie zaangażują się w zaplatanie czy klejenie, dlatego warto zaproponować wykonanie ozdób z użyciem sznurka lub włóczki: sznurkowych bombek, gwiazdek, małych czapeczek czy bałwanków z kapsli. Nastolatków niełatwo zachęcić do pomocy w przygotowaniach, jednak ozdoby uszyte z filcu czy wykonane na szydełku gwiazdki będą dla nich nie tylko wyzwaniem, lecz także zabawą. Przy okazji pomogą Ci także odciągnąć dzieci od komputera i zachęcić do wspólnego spędzenia czasu w niepowtarzalnym, świątecznym okresie. banner_dolny2
 
 
 
 
 

 

Copyright © Z.P.H. PILCH 1991-2014

 

 

 

?
?
F