wyczarowane z drewna

 

Chodźmy na spacer!

 
2015-10-22 11:06:50

Choć tegoroczna jesień nas nie rozpieszcza, warto pamiętać, że wciąż jest idealną porą na popołudniowe spacery. Temperatura nie męczy tak, jak w miesiącach letnich, a jesienny chłód pozwala stopniowo przygotować organizm przed zimą.

Zbawienny wpływ świeżego powietrza

Spacery są świetnym sposobem na wzmacnianie odporności dziecka oraz dostarczenie niezbędnej dawki witaminy D, która odpowiada za prawidłowy rozwój kości i zębów. Czas spędzony na świeżym powietrzu gwarantuje także mózgowi ogromną dawkę tlenu, która świetnie wpływa na koncentrację, ułatwiając naukę i zapamiętywanie. Zaleca się, aby dzieci spędzały na świeżym powietrzu co najmniej dwie godziny dziennie.

 

Bezcenne chwile spędzone razem

Rodzice powinni zwrócić uwagę, by codzienny odpoczynek nie polegał jedynie na oglądaniu telewizji czy przesiadywaniu przy komputerze. Codzienny, wspólny spacer to świetne rozwiązanie. Z jednej strony przyjemnie spędzisz czas z dzieckiem, z drugiej poprzez kontakt z naturą oraz wysiłek fizyczny poprawi się Wasze samopoczucie. Uczyń ze spacerów codzienny rytuał, dzięki niemu utrwalisz w świadomości dziecka zdrowy nawyk oraz świadomość, że oprócz obowiązków szkolnych i domowych ważny jest także odpoczynek i chwila na wyciszenie.

 

Edukacyjna rola spacerów

Spacery są także świetnym sposobem na poznawanie otaczającego świata, obserwowanie przyrody i zachodzących w niej zmian. Najmłodsze dzieci będą zafascynowane kolorem drzew oraz stosami żółtych, suchych liści. Jesienią rosną także szanse na spotkanie w parku czy lesie jeża i wiewiórki. Podczas spacerów możesz nauczyć pociechę nazw roślin i zwierząt oraz wyjaśnić dlaczego zmieniają się pory roku. Starsze dziecko może także poćwiczyć pisownię nowo poznanych nazw, poprzez codzienne spisywanie relacji ze spaceru.8fb91a62277a2f2fdce40b50afbe

Przyrodnicza układanka dla najmłodszych

Jeśli będziesz chciał utrwalić wiedzę, którą na spacerze zdobył przedszkolak, nie wahaj się skorzystać z Układanki 9 kostek. To świetna zabawka edukacyjna, dzięki której przyroda nie będzie miała dla Twojej pociechy żadnych tajemnic. Jednak oprócz wiedzy przyrodniczej układanka świetnie wpłynie na spostrzegawczość, koncentrację oraz zręczność. Szkrab będzie mógł porównać zaobserwowane na spacerze rośliny i zwierzęta z tymi przedstawionymi na przyjemnych w dotyku, drewnianych kostkach. Ponadto wspólny czas spędzony nad układanką będzie idealnym zwieńczeniem popołudniowego spaceru.

banner_dolny2

 
 
 
 
 

 

Copyright © Z.P.H. PILCH 1991-2014

 

 

 

?
?
F